Diskusia - Obchodovanie so zlatkami

DeletedUser

Hosť
opravdu super?:) nu buď od té dobré vůle a předej toto oznámení ve své alianci, a pošli to i svým nepřátelům ať to pošlou do té své:)
a uvidíme jaké budou reakce:))
 

DeletedUser

Hosť
KRAL JAN: Nevím, jestli to bude zrovna super. Ano, kdyby s tím přišli před několika lety... tak možná by to kupčení se zlatem bylo dobrý... přeci jen, těch zlatkářů nebylo tolik. Teď zlatí každej druhej (ne-li první) minimálně full poradce a snad každý desátý má na účtě víc jak 5k zlatých (např. i hráč, co se nevejde do top 50, ale na účtě má přes 8k... řekli byste do něj takový obnos?), takže se tímhle může značně narušit (resp. hodně zvětšit) propast mezi zlatící a nezlatící hráčskou základnou. Jelikož jediné, co zlatkaře stále limituje, jsou suroviny. Doly mají svůj limit, zemědělky též a rabovat se donekonečna nedá, tamhle necháte vojáčka, tamhle taky... Nemluvě o začátcích - suroviny se budou koncentrovat k jednomu zlatkaři (a těch lidí, co budou shánět sur a ne zlatý, bude samozřejmě míň - sic plno lidí zlatí, tak ale těch bláznů je naštěstí stále jen pár), ale ty zlatý od něj k vícero lidem. Je jasný, že ten poměr bude muset být hodně vysokej - a pokud bude +- takový, jak je uvedeno na .en wiki, na tom screenu, tak za 100 zlatých fakt nevykryju ztrátu 100k surovin. Spíš mi tahle funkce připadá, že má působit psychologicky na nezlatící hráče, aby se jim zacpala ústa, že proti zlatkaři nemá cenu hrát (a zamezilo se tak ztrátě free-hráčů, neb i ten nezlatící může začít kupovat), popř. když už bude hrdým vlastníkem 10 zlatých z obchodu, tak proč si jich kvůli 15 zlatých třebas na zkrácení rovnou nedokoupit 1500? Propagační účel. Nemyslím si, že jde vůbec zamezit tomu, aby se ona propast nezvětšila, protože každý zlatí jinak, má jiné možnosti... a asi i kvůli tomu bych do něčeho takového, být Innem, ani nešel. Jedinou výhodu, co v tom vidím, tak to je, že zazobanec může opatřit ostatním hráčům v ali prémium, aspoň velitele s kapitánem, a k takové pomoci je i motivován tím, že bude mít k dispozici víc sur, než kolik je možný. No, pořád jde jen o můj úhel pohledu, stačí něco opomenout, nedomyslet a už to, co píšu, nemusí být namístě.

Pokud to někdo dočetl, klobouk dolů. :D
 

DeletedUser4452

Hosť
tak ja som to dočítal..:)

Ja som to pochopil tak, že zlatky sa nebudú dať meniť za surky... ak sa to bude dať, tak potom je to naozaj somarina....
 

DeletedUser

Hosť
to jsi pochopil dost špatně:) prostě se budou měnit za suroviny tak jako by to byly suroviny..
 

DeletedUser

Hosť
no nevím jestli se mi to vyplatí měnit zlato za dřevo příklad, nebo raději doly full
 

DeletedUser

Hosť
no nevím jestli se mi to vyplatí měnit zlato za dřevo příklad, nebo raději doly full

no nebosi radši koupit kupce a ještě vydělávat:)))

no Krali Jane, nic se neděje:) já se taky musel přeptat, protože jsem nevěřil vlasntím očím..

když skopičina tak skopičina.. napadá mě ještě skopčákovina, ale nevím zda tento výraz používá i slovenština...
věřím že se to na betasvěte neujme.. jsou jistá zpestření která opravdu nepomohou...
 

DeletedUser4452

Hosť
snáď nie.... však to je proti normálnemu rozumu.... To mi pripadá ako automat - VHOĎ EURO, DOSTANEŠ PO PAPULI.... vyhodíš tisíce a dostaneš za to nič.... pár bajtov vo fiktívnom svete...:(
 

DeletedUser

Hosť
za peníze zlato za zlato surky, za surky arma, zlatem urychlím a vydělávám li balík mám i několikrát za den full armu - super
 

DeletedUser4452

Hosť
hm..:( ja som to na prvé prečítanie pochopil tak, že za surky dostaneš zlato, preto som sa potešil..:))) napr že za 10 000 z každej suroviny napr 10 zlata..:)

ale takto, to bude hrozne nespravodlivé... Tamtým v INNU už celkom prachy vymyli mozgy..:(
 

DeletedUser

Hosť
věřím že se to na betasvěte neujme.. jsou jistá zpestření která opravdu nepomohou...
Prolítl jsem ze zvědavosti anglickou obdobu diskuse na toto téma... sice jenom první tři stránky z dvaceti, neb na víc fakt nemám takhle večer chuť, ale reakce naštěstí moc valný nejsou. Dá se počítat, že lidi při veřejným testování ten názor moc nezmění, aspoň ne dokud se nevyřeší určitý otázky... prostě to přináší víc problémů a další práce, než výslednýho užitku (a požitku).

Btw, co jsem úplně v té své slohovce pozapomněl (a narazil na tenhle poznatek právě na .en fóru), tak to je ta možnost, že přeci můžu hrabat zlato zvícero světů. Stačí se nalogovat na pár světech, na okraji mapy povytahat doly... a už můžu kupčit. :) A zlaté pak využít na svém hlavním, aniž bych tam o něco vlastně přicházel. Všude Inno deklaruje koncepci hry free2play, oháněli se tím i při eventu, jak zkoušeli, aby se dal splnit bez použití jedinýho zlaťáku, ale touhle novinkou se dost podkopali. Možná to myslí dobře a chtějí zvednout nezlatící hráče, ale spíš umožní jejich dobrovolné ždímání o suroviny bez použití násilí. :D Protože nezlatkář se požene s nadšením i za těmi 10 zlatými.
 

DeletedUser

Hosť
cesta do pekla bývá dlážděna těmi nejlepšími úmysly.. naučit lidi aby si občas koupili zlaté, se dělá vstřícnou cenou, netrapným marketingem, občasným nabídnutím prémia v akci, nebo dokonce zdarma, aby si lidi vyzkoušeli že za relativně málo peněz moho mít relativně pohodové výhodičky a hlavně by za zlaté měly být pouze obecná výhodnění typu záladních pomocníků (kapitán, kněžka apod)... v momentě kdy se dá za premium pořidit všemožné včetně surek jde hra logicky do háje...
nu, uvidíme..
 

DeletedUser4786

Hosť
Škoda reči na Inno,sa čudujú že im stále ubúdajú hráči,bodaj by aj nie keď stále vymýšľajú podobne nezmyslí a stále dávajú lepšie výhody zlatkarom,zachviľu to budu hrať iba zlatkari a na svetoch bude po 500 hráčoch....grepolis už ide do zabudnutia,v porovňani s tými starými svetmi to je už veľký rozdiel,stále to je horšie a horšie.....
 

DeletedUser

Hosť
Tak stále roste konkurence a her je čím dál více, a je čím dál více možsností jak zabíjet u počitače čas, takže to není jen o vývoji hry a o zlatých.. nicméně nic to nemění na faktu že tohle dle mě hře nepřidá.... určité procento hráčů to ocení, hlavně popkaři stranmou větších bojů si v klidu vydělají pár zlatých na běžné premium, ale za následek to bude mít nerovnováhu.. zlato a premium ma zpohodlnit, ne zrušit..
 

DeletedUser4786

Hosť
samozrejme že je stále viac online hier a každá hra po čase začne upadať a grepolis samozrejme ne ni výnimka ale chcel som tým len povedať že tieto ich ako že "vylepšenia" k tomu dopomáhajú ešte rýchlejšie....
 

DeletedUser

Hosť
vím já Ti rozuměl, a mám na to stejný názor:) podle toho co se údajně píše na zahraničních forech zaítmmoc příznivců není:)
zkuste nějakého najít u sebe v alianci nebo mezi přáteli, ať se s námi podělí o názor:)
 

DeletedUser

Hosť
Inno ukázalo, že pokud něco vhodit do koše nechce, tak to tam prostě nehodí... :)))) Na plno jazykových verzí negativní reakce, ale jelikož na některých prý byly neutrální, nebo dokonce pozitivní, tak to uvidíme možná už v příštím updatu (kéž by ne ale)... :)
Včera dopoledne tam ještě bylo poznamenáno "relevant fort Beta", no, už tam ta poznámka není. Uvidíme, jak by řekl slepej. Ale bylo by dobrý vědět, kde to přivítali s otevřenou náručí... možná na .fr Grepu... tam to rovnováhu moc nenaruší, neboť tam zlatí snad všichni. :D
 
Hore