Artemis

DeletedUser

Hosť
Ahoj, prečítal som si z anglickej wiki podrobnosti ohľadne bohyne Artemis. Nikde sa tam nespomína Griffin, ani zmienka. V samotnej téme Griffina sa tiež nespomína Artemis. Nechápem ako mohli spojiť túto mýtickú príšeru s bohyňou.

Namiesto Griffina bol často spomenutý (8krát) jeleň (deer), podľa jednej z povestí sa sama Artemis vraj premenila na jelenicu a spôsobila smrť dvom obrovitým bratom.

Takisto bol spomenutý (6krát) medveď (bear), ktorého poslala na ochranu jednej lovkyne, avšak keď ju vyhlásili za najlepšiu lovkyňu, medveď mal za úlohu zabiť ju. Takisto existoval nejaký kult Medveďa, ktorý uctieval Artemis.

Kalydonský diviak bol tiež spomenutý (1krát), takže voči tomu stvoreniu nemám výhradu. Podľa povesti Artemis sľúbil jeden kráľ v kalydonskej oblasti, že neublíži diviakovi, avšak raz sa skupina lovcom vydala na lov a zabili toto stvorenie.

Tak aký mali dôvod dať do hry Grifina?
 

DeletedUser1879

Hosť
no predsa má krídla a lieta a malým deťom sa páči.
 

DeletedUser1879

Hosť
ten je strašidelný, ja so aj bojím púšťať festivaly.

ale možno ho pridajú s ďalším bohom :D
 

DeletedUser

Hosť
Dovod je asi rovnaky ako pridavanie vsetkych mytickych jednotiek.

Trochu som kukal po wikipedii. Ak som dobre pochopil tak prve zmienky o mantikore v grecku su z roku 400 pnl (tesne predtym nez grecko zaniklo) a griffin 1500 pnl (este predtym nez grecko vobec vzniklo). Takze griffin patri do greckej mytologie ovela viac nez mantikora.

Tiez neviem aky by mal byt dovod pridat minotaura a mantikoru prave diovi. Podobne aj ostatne. Jedina trefna myticka jednotka je podla mna kerberus.

Nic vynimocne v tom hladat nemozes. Skratka chcelo to nejaku myticku jednotku ktora by pri danom bohovi nevadila.

Jelen bojovne neposobi, medved je privelmi obycajny.


Artemis je bohyňa lovu, je ochrankyňou lesov a divej zveri a bohyňa mesiaca.
Grifin je kral vsetkych zvierat. Takze tam nijak nevadi.
 

DeletedUser

Hosť
Nevadí mi Grifin, je to silná potvora, len mi to nesedelo. No tvorcovia hry vsádzajú najviac na to, čo je obľúbené, než to, čo má logiku.
 
Hore