Aký boh je podľa vás najlepší?

Aký boh je podľa vás najlepší?


  • Celkový počet hlasujúcich
    119

DeletedUser

Hosť
Vážení hráči,

vzhľadom na zastaralosť ankety a kvôli pridaniu nového boha Háda, zakladám novú anketu o najlepšom bohovi.

Vyberte si jedného z vyššie uvedených bohov a môžete aj pridať príspevok, do ktorého nám napíšete, ktorého boha ste si zvolili a prečo.

Ako v každej inej ankete aj tu píšte príspevky len ak k tomu máte čo povedať. Príspevky ako "volil som Dia" nebudú tolerované a budú trestané.

Predchádzajúca anketa:
http://forum.sk.grepolis.com/showthread.php?t=135

S pozdravom wolfy,
Grepolis Team.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Aj keď sa možno pridal Hádes ale u mňa je aj tak najlepšia Héra...
 

DeletedUser

Hosť
Mám rád všetkých bohov, minule som označil Aténu. Mám ju vo väčšine mestách a mám ju veľmi rád, no podľa aj Héra je dobrá, Poseidón ma dobré mýtické a Zeus rovnako. Hádes, toho som zatiaľ plno nevyužil, no myslím, že jeho Erinya je fakt kus silnej príšery a vydrží mnoho útokov.
 

DeletedUser

Hosť
Mám rád všetkých bohov, minule som označil Aténu. Mám ju vo väčšine mestách a mám ju veľmi rád, no podľa aj Héra je dobrá, Poseidón ma dobré mýtické a Zeus rovnako. Hádes, toho som zatiaľ plno nevyužil, no myslím, že jeho Erinya je fakt kus silnej príšery a vydrží mnoho útokov.
S tymto nesuhlasim.
Hera je podla mna najlepsia kvoli kuzlu Rast populacie. Rovnako je dobre aj kuzlo Volanie mora ale to je dobre az v neskorsich fazach hry takze preto by som dal Poseidona az ako druheho najlepsieho boha. Kuzla Ateny a Dia su slabsie nez kuzla Hery a Poseidona, su pouzitelne hlavne zo zaciatku hry , neskor mi pridu o nicom takze moc dobri mi nepirpadaju. Atenu a Zausa by som pouzival na myticke jednotky.

Naopak mne sa skor zda ze Poseidon ma slabe jednotky a Hera zas drahe.
Takze:
Hera - vyborne kuzla vzdy
Poseidon - vyborne kuzla v neskorsich fazach hry
Atena - obranne myticke jednotky a dostatocne kuzla v zaciatkoch hry
Zeus - utocna myticka jednotka (na Grepolise1 aj lacna obranna jednotka)
Hades - neviem ale Kerberos je bojovo aj cenovo lepsi ako Minotaurus (preto ma Minotaurus zmysel len na Grepolis1)


Erinya je sice silnejsia nez prakari ale je pomala. Vacsinou pouzivas rychle prepravne lode ktore maju rychlost 15, po pridani zapaliek je rychlost 13. Avsak ked pridas k takemuto utoku aj Erinye, tak budes mat rychlost iba 10, cize robia tvoje utoky pomalymi. Musis preto zvazit ci ti trocha utoku naviac stoji za to, ze tvoj utok bude plavat dlhsie o 30%.
Dobre mi pripadaju v pomalych utokoch kde su pomale transporty alebo osidlovacka.

Kerberos je najsilnejsia obranna jednotka v hre. Jeho nevyhoda je len v tom ze nevie lietat, takze pri podpore potrebuje rychly prepravny cln ktory je vyse 2x pomalsi nez pegas.

Takto to vidim ja. :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1318

Hosť
ja jednoznacne hades nevem preco kazdy dava heru
 

DeletedUser

Hosť
Kvôli medúze.
Som zvyknutý na dobrú obranu, takže Aténa sa mi zíde po celý čas najviac.
Volanie mora často nepoužívam a prístavy veľmi nevystavujem, pre mňa je to kúzlo skoro zbytočné. Zameriavam sa viac na rýchlejší výcvik pešiakov a lode sa bez volania mora postavia v dostatočnom množstve a na to, že minú viac obyvateľstva ako pešie jednotky, sa vyrábajú rýchlo.
Rast populácie je dobrý hlavne v neskoršej fáze, keď je produkcia na maxime.
Zeus je síce bez útočenia zbytočný, ale zároveň má silné kúzla.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Kvôli medúze
...
Rast populácie je dobrý hlavne v neskoršej fáze

Nie kvoli meduze. Je to kvoli kuzlu Rast populacie, ktore potrebujes od zaciatku hry este od prveho mesta. ;) 2x rychlejsia obnova vojska = 2x castejsie mozes utocit = budes 2x silnejsi. :D
To je sila. :D
 

DeletedUser

Hosť
Len či máš dosť surovín, aby si tú dvojnásobnú rýchlosť stíhal využiť. Ja osobne nesúhlasím s dogmou, že Héra je najlepšia. Má dobré jednotky, ale tie kúzla ma nejako neberú.

Hádes - slabé kúzla, jednotky jakž takž dobré na obranu ale totálne nevhodné na ofenzívu mimo vlastného ostrova.

Poseidon je podľa mňa najslabší. Volanie mora by som nevyužil, lebo v praxi stíham námorné jednotky stavať rýchlejšie ako pozemné, takže prístav vždy čaká na kasárne. Sea Storm jediné jeho dobré kúzlo. Jeho jednotky sú na prd. Hydra je považovaná za super jednotku, ale v skutočnosti je to vlastne len 5 zápaliek s trocha lepšou obranou, ale na tak malú výhodu stojí priveľa priazne. Kyklop na ofenzívu mimo ostrov nepoužiteľný a jeho obrana proti ostrým zbraniam hovorí za všetko.

Aténa má celkom dobré obranné jednotky, ale hlavne má 10 percent silnejší pozemný útok a to sa zíde.

Zeus je môj favorit. Výborné jednotky (minotaur na obranu, mantikor famózny na útok), do toho 10 percent silnejší námorný útok, ale hlavne obranné kúzlo ktoré je fakt na nezaplatenie a stojí za každý bod priazne, ktorý naň minieš.

U mňa teda:
1.Zeus
2.-3.Héra/Aténa
4.Hádes
5.Poseidon

Ešte dodám, že veľa závisí aj od štýlu hry. Iného boha zvolíš v inej situácii a pri inom spôsobe hrania.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ja ked vyvolavam vojakov proste VZDY ALE VZDY dam rast populacie.:confused:..ja vyvolavem len tak...nikdy nevyvolavam bez rastu populacie;)
 

DeletedUser

Hosť
Porovnanie minotaura

Len či máš dosť surovín, aby si tú dvojnásobnú rýchlosť stíhal využiť. Ja osobne nesúhlasím s dogmou, že Héra je najlepšia. Má dobré jednotky, ale tie kúzla ma nejako neberú.

Samozrejme ze mam na to dostatok surovin. Obcas sa stane ze suroviny nestiham minat a iba cakam kedy mi vojaci zase umru aby som tie suroviny na nich znovu minul. 2x poslat rovnako silny utok je lepsie ako raz poslat o 10% silnejsi utok. :)

Teraz ti ukazem tabulky mytickych jednotiek. V prvej su upravene na rovnaku populaciu a v druhej na rovnaku priazen. V oboch pripadoch som ratal s tym ze na podporu pouzijes rychlu prepravnu lod a v obrane je veza bez velknazky.

mytick10.png


mytick11.png


Neviem, ja mam z toho opacny pocit. Herine kuzla (jedno kuzlo) su najlepsie a myticke jednotky narocne. Je pravda ze na pocet obyvatelov su najsilnejsie. Ale su extremne drahe na suroviny a na priazen. A kedze Herinu priazen vyuzivam najviac, tak je aj najcennejsia a o to drahsie su jej myticke jednotky. Herina priazen je lacnejsia asi az pri uplne velkom pocte miest. Tam si uz neviem predstavit ako by som organizoval produkciu vojakov a pravdepodobne by som vzdy za niecim cakal :D takze rast populacie by mozno nebol az tak uzitocny. :)


Minotaurus je na pocet obyvatelov velmi slaba jednotka. Jeho vyhoda je vsak v tom, ze stoji najmenej priazne zo vsetkych jednotiek, takze ho najrychlejsie obnovis.

Ale pozor. Aj na rovnako priazne je v obrane stale silnejsi pegas alebo kerberus a obe tieto jednotky su surovinovo aj casovo lacnejsie nez minotaurus. Pegas dokonca vie lietat (avsak za to ma nevybalancovanu obranu) Tak preco vobec vyrabat minotaura? Lebo kerberus ani pegas nemaju utok!!!

Na co ti je na vzbure aby obranna jednotka mala utok? Na nic! Minotaurus ma vyznam JEDINE na dobyvani a JEDINE ako sprievod osidlovacej lode (v klasickej obrane je lepsi pegas alebo kerberus). Pretoze jeho utok je sice slaby ale staci na to aby presiel cez hradby s domobranou, pripadne zopar prezivsimi vojackami.

Lenze podobne je na tom aj meduza. Za rovnako priazne ma meduza len o trosicku mensiu obranu nez minotaurus. Stoji viac surovin nez minotaurus ale priblizne dva-krat menej populacie nez minotaurus. Volne miesto pri meduze mozes doplnit klasickymi jednotkami (tie dokonca mozu podporovat kazdeho boha). Takze nakoniec na rovnako priazne + populacie je meduza ovela silnejsia (aj v utoku aj obrane). Avsak dalsi vojaci pridavaju dalsie suroviny a tak armada meduzy je este drahsia.

Mame tu teda 2 typy spolocnikov osidlovacky. Lacny a lahko nahraditelny minotaurus vs. draha ale ovela silnejsia armada meduzy. Ktora jednotka je pre vas vhodnejsia uz teda zavisi od vasej schopnosti zohnat suroviny. Nezabudnite ze porovnavame jedno JEDINE vyuzitie minotaura - spolocnik osidlovacky pri dobyvani.

Stale vsak porovnavame jednotky podla ceny - cize podla toho ako rychlo su obnovitelne. Lenze porovnavat jednotky podla obnovitelnsoti ma vyznam jedone vtedy ked vam casto pravidelne umieraju. A kedy vam umieraju obranne jednotky? Dobyvanie velmi nepoznam ale typujem ze obranne jednotky vacsinou neumieraju. A ak aj ano tak nie tak casto aby som kvoli tomu nedokazal vyrabat meduzu. K tomu este v jedinom pripade.

Takze podla mna Minotaurus az taky dobry nie je.

Zeus je podla mna dobry len na Mantikory, co su najsilejsie utocne jednotky v hre.

Kyklopa porovnam len tak zbezne a podla prveho dojmu mi pripada ze je to mensi odklon od minotaura k meduze ale iba mensi. Aj to stale pozerame len jediny pripad.

Nezabudnite ze nie je dobre vyrabat rozne druhy obrannych mytickych jednotiek lebo potom nebudete mat koho podporovat. To radsej vyrabajte len obycajne jednotky lebo tie mozete poslat vsade z roznych miest a spojit aj silnejsiu obranu nez z mytickych jednotiek.

PS:
Screeny su robene z novej pripravovanej verzie Grepolis Pack v 2.1.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ani neviem, či je otázka "Ktorý boh je najlepší" správne položená.
Možno by bolo dobre sa zamyslieť ktorý Boh je najpotrebnejší, je to dosť subjektívne a odpovede hráčov sú ovplyvnené ich spôsobom hry.

Bola som útočník a najviac som využívala Héru (Rast populácie, medúzy) a Dia (bojové vozy, mantikory). Mestá boli s týmito božstvami v presile oproti mestám s Poseidonom a Aténou. Aténu som využívala takmer výlučne na Hrdinskú moc a Poseidona na Volanie mora. Všetko útočné zámery.
Toto je ale môj pohľad a moje využitie božstiev.

Mala som spoluhráča na gamme, po ktorom dennodenne išla nepriateľská aliancia. Vyriešil to tak, že si dal v 80% miest Aténu a veľmi rýchlo staval pegasy + ľahšie sme ho ostatní pegasmi podporili v prípade núdze.
Okrem toho mal Dia a Héru, Poseidona pochybujem že niekedy využil.

Z objektívneho pohľadu si myslím, že najlepšie božstvo je asi Héra, má kedykoľvek využiteľné kúzla a medúzy sú perfektné ako do obrany tak aj do útoku, harpye sú síce slabé útočné jednotky, ale výborne sa dá nimi špehovať nepriateľský prístav (aspoň ja som to tak robila).
 

DeletedUser2675

Hosť
najlepsi je taky čo tu prave neni
ale najcastejsie vyuzivam poseidona na hračku lienku a hrača danekena a samozrejme vzdy mi pride adekvatna odpoved ale aspon viem ze namna myslia

Ps:co by som bez zemetrasenia robil,sem tam ho suchnem aj na vlastnych samozrejme vsetko zaleži podla slnecneho dna

a čo vam este poviem?idem este do okienka palantina navstivit orbitku
peknu nedelu prajem


nie ze ma zmazete!!!!
 

DeletedUser

Hosť
Ani neviem, či je otázka "Ktorý boh je najlepší" správne položená.
Možno by bolo dobre sa zamyslieť ktorý Boh je najpotrebnejší, je to dosť subjektívne a odpovede hráčov sú ovplyvnené ich spôsobom hry.

Najlepsi boh je ten z ktoreho je najvacsi herny uzitok - najuzitocnejsi.
A typujem ze najpotrebnejsi je boh ktory je najuzitocnejsi.

Najlepsi moze byt len jeden, resp. to nemoze zavisiet od sposobu hrania lebo najlepsi je ten ktory ta najviac privedie k vyhre.

Nemozes porovnavat, ze ktory je aktualne dobry pre teba, podla toho ako hras. Napriklad ked sa mi chce hrat pomalicky a mat jedno mesto, tak najlepsie asi je nabuchat si do neho kentaurov, pegasov, sermiarov a hradby a pomalicky bezpecne sa rozvijat. Ale samozrejme ze takyto sposob hrania je samovrazda. Viem ze nemam sancu. To ze si aj tak hram svojim sposobom neznamena ze Atena je najlepsia, ale ze mne sa nechce mat najlepsieho boha a najlepsiu taktiku, ze to hram len tak. Viem co treba robit na vyhru, cize viem co je najlepsie a ci to praktizujem je ina vec.
 

DeletedUser2675

Hosť
mna neprivadza k vyhre ale skorej som stoho nervozny ked mi niekto da na jedno mesto za den 4zemetrasenia a takto to je uz 2tyzdne

a Atenu mam aj ja najviac za hodinu ale to len z jedneho dovodu chodievalo namna vela utokov tak som potreboval mudrost ale uz sa mi to pomalicky vyrovnava

Ps:kazdy Boh je potrebny aj k utoku aj k obrane
 

DeletedUser

Hosť
Podľa mňa je najlepší boh Hádes.Má dobré kúzla (nehovorím,že najlepšie) a dobré mýtické jednotky.Takže,ak budem mať chrám,jednoznačne budem uctievať boha Hádesa.
 

DeletedUser

Hosť
Já jsem hlasoval pro Héru protže má pro začátečníky ideální kouzla :)
 
Hore