Špehovanie akadémie

DeletedUser

Hosť
Koncept:

Ahojte, mám tu takú malú vec. Pridajme do hry výskum na špehovanie akadémie. Normálne hráč dokáže špehovať jednotky a stupne budov, ale akadémiu nie.

Dôvod:

Hráči chcú vedieť čo má nepriateľ vyskúmané, aby vedeli, či je lama a či sa oplatí obsadiť jeho mesto, prípadne s akým vojskom počítať a či má zrýchlenie a vylepšenie na jednotky, ak by šiel útok.

Detaily:
Výskum Špionáž by vymenil tento výskum, mohol by sa volať špionáž akadémie. Možno by bolo dobré k nemu pridať viac výskumných bodov, možno viac surovín na vyskúmanie. Hráč s týmto výskumom by nahliadol do výskumov nepriateľa pri každej úspešnej špionáži.

Grafika:

Môže ostať, čo je.

Rovnováha:

Tak, hráči si budú viac vyberať "výskumanejšie" mestá a mohlo by to zmeniť ich postup pri dobývaní.

Podvádzanie:

Asi nie.

Záver:

Vy mi napíšte vaše názory a dúfam, že už mi povie niekto áno, toto je fakt dobrý návrh.
 

DeletedUser

Hosť
Je to lepšie ako zrýchlenie špeha. Špionážou si budeš môcť simulovať presnejšie útok.
 

DeletedUser3627

Hosť
Nepoužívam špeha, alebo iba výnimočne. :-D Buď mesto chcem a potrebujem pre svoju rozpínavosť (strategické mesto), alebo ho nechcem a robím na suseda iba "BU - BU - BU". Podľa toho aj volím taktiku.
Vysvetlím. Ak pošlem špeha, je to relatívny výsledok v momentálnom čase. Súper môže dostať výpomoc do 1 h a mne predchádzajúca špionáž nič nepovie. Ak ho neprekvapím a pošlem málo špehov, prezradím, že mám záujem o konkrétne mesto a presunie tam obranu. Takže treba poslať útoky a z nich zistím ako stojí. Ak som na ostrove s ním pošlem pozemné v primeranom počte, ak je na druhom ostrove pošlem zápalky a spočítam lode, alebo pošlem harpie. Samozrejme, zase je to iba približné, ale ako som povedal. Ak mesto potrebujem, neľutujem suroviny, ani vojsko a posielam vojsko v rôznych časoch. Výsledok. Buď prerazím, alebo mu viažem obranné vojsko v jednom meste a útočím do druhého.
 

DeletedUser

Hosť
suhlas

V pokrocilejsich stadiach je speh takmer na nic z hladiska boja. Oplati sa len na spehovanie budov. Tak zistis ci je vhodna korist alebo ako velmi je vhodna (ako lahko sa preraba) alebo zameranie mesta. Rovnaky vyznam by malo keby to spehovalo vyskumy, takze moze byt, + na zaciatku hry sa to da tiez pouzit. Ocenil by som to na take 2-3 vyskumne body.

Ja som za. Aktualny vyskum spionaze je kravina. Toto je pekna nahrada. A nemusi sa ani menit nazov, v pohode moze ostat ze Spionaz alebo ako to je.
 

DeletedUser

Hosť
Vďaka za podporu, wolfy.
Clupko, ja tiež vôbec nepoužívam špehov, tiež radšej útočím.
 

DeletedUser

Hosť
pochopil som to právne chceš zrušiť aktualne špehovanie že ti ukaže jeho vojakov budovy a surky a dáš tam toto?
 

DeletedUser1879

Hosť
nie chce zrušiť ten výskum, čo ti zrýchli špeha a namiesto neho by to robilo toto
 

DeletedUser

Hosť
Hej, nechcem zrušiť vojsko a budovy. To sú podstatné veci. A kľudne by mohol byť za tie 3 body.
 

DeletedUser

Hosť
podľa mna by to bolo fajn lebo vždy ked dobijem nejake mesto tak musim resetovat niekolko vyskumov aby som mal body na lepsie lebo hrac co to mal predomnou skumal kazdu "blbost" tak toto spehovanie by bolo super :)
 
Hore