Útoky - Achilles

DeletedUser4379

Hosť
Ta :-D Ja mám problém celkovo z lodami :) lebo postavím armádu a až potom si vedomím že nemám populáciu na lode :))
 

DeletedUser3213

Hosť
U mňa sa dakedy stane že niekde nemám vyskúmaných jazdcov alebo rýchle člnky :D tak to je potom tiež niekedy problém :) Moc to ja nesledujem pretože dávam to cez administrátora verbovať ;)
 

DeletedUser4452

Hosť
ja rýchle člny nikdy nestaviam..:) neposielam ich len tak na iné ostrovy útočiť a pred OL stihnú aj normálne..:) a ináč, XXCX gratulka k centurionovi..:)
 

DeletedUser3213

Hosť
Ďakujem vám :)

Ja ano, rýchle člny sú veľmi dobré
1.Rýchlejšie pošleš podporu
2.Ideš do mesta polovičnou dobou
3.Oproti p.č a rýchlym člnom, je tam okolo 50 jednotiek hore dole, čo si myslím že nieje až tak veľa, pri štastý je to takmer to isté

A ja ešte všade staviam 1 pomalý čln, takže posielam útoky ako mi vyhovuje :D
 

DeletedUser3213

Hosť
Dačo vám poviem :D
Dneska som útočil, všetko som krásne načasoval, zl, olku podpory, 10 razy som to skontroloval a nakoniec si vlastnou podporou odpálim olku :( ja antilama ? idem zazlatkovať na novú ol :D
 

DeletedUser3606

Hosť
XXCX si asi jediný kto ich používa z nás na fórku,pomalé sú lepšie,netreba to vysvetľovať,proste sú lepšie a čo ak chcem si tam hodím z úlohy na rýchlosť a mám to rovnaké :) 50 hore dole?To by som nepovedal
 

DeletedUser3213

Hosť
Tak potom ty to vysvetlím :D 1 vlastná ol odpalená ja lama to šlo v sekunde fajne neviem ako to tam hodilo >_<
 

DeletedUser3213

Hosť
V obrane si myslím sa ty oplatí robiť rýchle ľode, v útoku to už ako ty potrebuješ

Uvediem príklad, je to len príklad :)

Dajme tomu že máme 2000 obyvateľov na armádu bez zl a z loďkami, máme výskum kóje

Pomalé člny
77 p.člnov X 26 = 2002 armády naložíme, populácia nám ostala 1461 obyvateľov
Útok by bol nasledovný: 77 p. člnov a 1461 prakov

Rýchle člny
125 r.člnov X 16 = 2000 armády naložíme, populácia nám ostala 1375
Útok by bol nasledovný: 125 r.člnov a 1375 prakov

1461-1375 = 86, čiže útok by bol lepší o 86 prakov

Niekedy aj tých 86 prakov ovplivný boj, ale pri štastý to vychádza takmer tak isto. Len s tým rozdielom že ideš o 100% kratšie do daného mesta z rýchlymi člnami.

Podľa mna sa oplatí do obrany stavať rýchle člny a do útoku nech si stavia každý čo chce, ak časuje OL a pred tým útoky tak mu to je teoreticky jedno, ale ak chce robiť rýchle útoky tak r.člny sú navrch. Ja staviam OL najbližšie do mesta ktoré chcem prebrať, a vždy postavím 2 olky. Takže mne to nieje jedno koľko pôjdem. Kým dorazí za 2 hodiny vojisko, tak do 2 hodín tam dá birky, ale z rýchlymi člnami do 1 hodiny nenahromaždí toľko biriek. Tak isto som stavial spočiatku pomalé člny ale potom wolfy vysvetlil že rozdieľ je minimálny. Tak som to zmenil.

Tak fakt uvažujte o tom čo je lepšie. Podľa mna rýchle člny sú lepšie. Ale je len na vás čo budete staviat. Rýchle sa mi osvedčili na systéme dobývanie keď rýchlo prekvapím súpera. Rýchlejšie podporím mesto.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4452

Hosť
OK a ty len tak chodíš farmiť na iné ostrovy??? Ak nie a ideš na iný ostrov iba s cieľom prebrať mesto, tak rýchle sú nanič.. ako OK, keď ich používaš na podporu ale na útok??
 

DeletedUser3213

Hosť
Ja už nefarmím, na začiatkoch áno, ale teraz moc nieje času. Už ani nevyberám suroviny z roľnických len tam kde treba :)
Ja keď idem na iný ostrov tak mne ide OL 1 hodinu. Pomalé by mi na ten čas nestíhali. Rýchle stihajú parádne a ešte ak potrebujem poslať útok o čosi skoršie dám si tam 1 pomalú loďku.

Používam ich na podpory aj útokov, mne tých cca 100 vojakov nechýba moc. Mám rád rýchle útoky, nie také čo si každý všimné a nasačkuje tam toľko biriek.

Ale ako vravím každý ma svoju stratégiu. Ak pre vás je lepšie pomalé člny tak majte pomalé. Pri vzbure to je skoro jedno. Pokiaľ OL ide zarovno z prepravkami máto to jedno kedy čo pošlete kam.
 

DeletedUser4452

Hosť
no však toto, každý má svoj systém mnohokrát nepochopiteľný pre toho druhého..:) a ak sa ti tak dobre hrá, tak nie je dôvod na zmenu..:)
 

DeletedUser3213

Hosť
Ak je dobrý aktívny súper tak si 3 hodinový útok určite všimne. U mna to je 1,30 hod. útok. Ešte podpory čo mu dojdu kedy....
Môžme o tom špekulovať koľo chceme. Vidíte že skoro tých 100 jednotiek nieje veľa, je to pomaly to isté lenže s tým že sú člny rýchlejšie
 

DeletedUser3606

Hosť
podľa mňa tam mohli byť divy a mohol by byť nový svet hrdinov :-D ale so vzburou heh :-D
 

DeletedUser4379

Hosť
Hej no :-D alebo by sa pustili divy na Achille a druhý svet by bol nový a ešte nové veci by tam boli,vzbura atd.. a volal by sa napríklad Homér :-D a potreboval vy si nový kľúč do toho sveta :)) Hrdinský stratég a to plátno modré vzadu by bolo zlaté a bolo by napr doby 5 miest... dostat sa medzi 10 najlepších tohoto mora a iné :)
 

DeletedUser4379

Hosť
Veď ani normálny Hrdinský Stratég nie je nič ťažké :))
 

DeletedUser3213

Hosť
Dneska som trošku body zbieral :D
Ešte ich mám také 3, dokopy 3000bb, zle mi hodilo OL tak som už viacej útokov neposielal :D

Kód:
[font=Courier New][b](16.01.2014 17:05) mato2001 útočí na mesto [/b]
[color=#0000ff]=========================================================[/color]
[b]Attacker[/b]: [b]Hidden[/b] [b]mato2001[/b] [b]ELITA[/b] Morálka: 100 % Šťastie: 19 %
[img]http://grepolis.potusek.eu/imgdyn.php?size=37&margin=5&type=f&list=A2.C2.E2.B1.D1.E1.F1.F3[/img]
    1    43   129   600   260   294    50     1 
[color=#b50307]    0    24     0   600   260   294    50     1 [/color]
[color=#0000ff]---------------------------------------------------------[/color]
[b]Defender[/b]: [b]Hidden[/b] Hradby: 25 (-0) 
[img]http://grepolis.potusek.eu/imgdyn.php?size=37&margin=5&type=f&list=B2.E2.XX[/img]
   33   121     ? 
[color=#b50307]   33     0     0 [/color]
[color=#0000ff]---------------------------------------------------------[/color]
Nezmocnil si sa žiadnych surovín.
[color=#0000ff]---------------------------------------------------------[/color]
   [img]http://grepolis.potusek.eu/static/fZ1Z2Z3Z4Z5.png[/img]   [b]Losses[/b]
   149160   146980   207440     2227      405 [b]Attacker[/b]
    26400    23100     5940      264        0 [b]Defender[/b]
[color=#0000ff]=========================================================[/color]
[url=http://grepolis.potusek.eu/]Grepolis Report Converter[/url] - ver. 2.2.3 created by Potusek[/font]
 
Hore