Útok

DeletedUser

Hosť
Osobne si hydry budujem, ale ešte som ich veľmi nevyužil. Myslím, že sa zídu, ale zase ako aj trirémy, v malom počte. U nás sa zvyčajne nepriatelia bránia birémami, takže tu ju veľmi nevyužijem.
 

DeletedUser

Hosť
hydry strata casu akurat su pekne inak nic :D zase je zaujimave ze podplavaju vybusne lode (ale zase nikto uz ani vybusky nestavia pretoze nezabrania kolonizacii :D ) zacarovany kruh
 

DeletedUser

Hosť
Ja si myslím, že netreba jednotky ako sú bojové vozy, výbušné lode a trirémy.
Sú to zbytočne vyhodené výskumné body.

1. bojové vozy sú ako 4 hopliti alebo 4 prakery, tak prečo nepostaviť namiesto bojového voza ich ? Navyše, je tu jazdec na koni, ktorý je rýchlejší a má aj pár ďalších výhod oproti bojovému vozu a pritom naňho treba iba 3 ľudí.
(Alebo čo tak ho kúpiť u fénického kupca, keď už vám tak padol do oka.)
2. výbušné lode, ako ste už písali, už skoro nikto nepoužíva lebo sú nanič a hlavne sú to jednorázovky. Zbytočne vyhodené body výskumu a suroviny.
3. Výhoda trirém je akurát to, že ich môžete dať aj do obrany, aj do útoku,
ale namiesto jednej trirémy môžeš postaviť lacnejšie 1 zápalku a 1 birému a tak môžeš naraz brániť jedno mesto a útočiť pritom na druhé.
Ako som už písal: Zbytočne vyhodené surky a body výskumu.

... to je môj názor na tieto jednotky.
 

DeletedUser1879

Hosť
až na bojové vozy súhlasím, čo sa týka útoku tak sa 1 voz naozaj rovná 4 hoplitom ale v obrane majú mierne odlišné štatistiky a ich kobinácia je celkom dobrá
 

DeletedUser

Hosť
Jasné, to je len môj pohľad,
každý má inú stratégiu.
 

DeletedUser

Hosť
Veritas, veľmi dobre si to zachytil. Práve tak je to správne. No treba výskumy aj pre slabších hráčov, aby nemali všetci len silné jednotky a aby boli odlišnosti a teda pestrosť hry.
 

DeletedUser

Hosť
veritas hej ako ciatocne pravda ked si uz velky alebo popripade utocnik s tym ze na teba v podstate utoky nejdu oplati sa viac hoplit ale ak si aj pod utokmy radsej mat voz lebo ho necham radsej v obrane

(a ja som robil aj kvoly starej verzii kde sa rabovalo jednotkamy predsa len bol rychlejsi ako hoplit :D jasne od 2.0 uz toto neplati)
 

DeletedUser

Hosť
No jo, čo sa voza týka, tak v obrane sa oplatí ho mať, len by som mu nevenoval celú farmu, ale len jej časť.
 

DeletedUser

Hosť
tak je jasne ze nie celu farmu vzdy to treba rozhodit aspon na nejake casti
 

DeletedUser

Hosť
Veď keď aj v jednom meste spravíš veľa vojakov jedného typu,
tak do druhého môžeš dať nejaký iný druh jednotiek,
ale ako ste už písali, tak záleží hlavne na tom aké jednotky má nepriateľ,
ktoré jednotky sú proti jeho zloženiu armády najlepšie.
 

DeletedUser3213

Hosť
Ale ja si myslím že lepšie je stavať : bojové vozy a jazdcov do útoku
ako hoplitov a prakarov , v simulátore posobia bojové vozy a jazdci lepšie než praky a hoplity
 

DeletedUser

Hosť
Mne napríklad rýchlosť nepomôže, pretože ja väčšinou neútočím na vlastnom ostrove a keď už, tak armádu posielam po vode so zápalkami...
preto to beriem tak, že to nemá význam. Význam to pre mňa má vtedy, ak mi to dá väčšiu výhodu.
 

DeletedUser1879

Hosť
Ale ja si myslím že lepšie je stavať : bojové vozy a jazdcov do útoku
ako hoplitov a prakarov , v simulátore posobia bojové vozy a jazdci lepšie než praky a hoplity

hej a skúsil si simulovať ak idú proti obrancovi s hoplitmi v meste?
 

DeletedUser

Hosť
Nalepsie je davat do utoku vsetky.

jazdec, hoplit, prakar

jazdec, bojovy voz, prakar


Jazdec a prakar su zaklad mojho kazdeho utoku. Hoplit alebo bojovy voz je u mna druhorada vec.
 

DeletedUser

Hosť
presne ako pise wolfy a este ti radim sleduj situaciu na svete proste stane sa aj to ze na teba nikto nebude utocit pretoze sa bude bat alebo proste stava sa vtedy sa deju aj s jednotkamy vecy ;D uz som mal aj ja komplet konto na utok alebo potom som sa rozhodol ze budem branit spojencov a prestaval komplet konto na obranu toto ti pride po case a vzdy zistis ako ti bude najlepsie
hlavne podla toho ako sa rozhodnes hrat ja som napriklad na zaciatku hry len farmil a preto som jednotky nerozbijal skoro vobec (farmenie uz neexistuje nova verzia) len ked som bral meso pretoze som tocil dva festy denne na KB takze tak a potom som zas nechal farmenie a vsetko padalo hral som sa hlavne pravidlo je este aj to mat dobrych spoluhacov pretoze sam neprezijes mozes mat idealne obrany idealne utoky ked si sam ked s tebou kikto nespolupracuje normalne je ti to nanic sam to na zaciatku neutiahnes ani keby si sa roztrhal skor ako idealny utok ti radim hladat idealnych spoluhracov to je to co ti tuto hru moze pomoct vyhrat
 

DeletedUser

Hosť
ja do utoku davam vacsinou hoplitov prakarov a jazdcov.ja netrenujem nejako extra tie vozy pretoze ak som dobre pocital tak od 4 hoplitov sa lisi len rychlostou a obranou proti strelnym zbraniam.ale samozrejme toto je len moj nazor,ved kazdy ma inu strategiu :)
 

DeletedUser

Hosť
1. koľko útokov za jeden deň z jedného mesta môžem vykonať na jedno mesto a za aký čas?
2. Keď je povstanie môžem útočiť na mesto aby nepostavil jednoty? (rabovanie surovín)
3. keď mám dve mestá, za aký čas môžem útočiť na jedno mesto z dvoch miest. (toto je asi proti pravidlám)
4. keď mam dve mestá a útočia mi na jedno, môžem poslať podporu z môjho druhého mesta a za aký čas?
 

DeletedUser

Hosť
1.teoreticky kolko ti cas dovoli nieje to limitovane iba casoma rychlostou pohybu jednotiek
2.Ano mozes kolko chces
3.Mozes utocit ako chces utoky niesu proti pravidlam mozes utocit aj z 100miest cely den aj tyzden vkuse na jedno mesto
4.Mozes poslat Hned ako na to prides za aky cas pride zalezi na rychlosti jednotiek
 
Hore