Útok

DeletedUser3213

Hosť
Aký máte názor na útočne jednotky ?
Do útočných dedín staviate len praky a hoplitov ?
Ak nie tak napíšte čo je podľa vás najlepšie útočne zloženie resp. aké používate , dajte sem nejaké útočné formácie...... a samozrejme že nesmú chýbať ani útočné lode

Vopred ďakujem :)
 

DeletedUser1879

Hosť
najlepšie útočné loženie neexistuje, vždy to závisí od toho, čo má nepriateľ v meste.
ak to nevieš, treba používať kombináciu všetkých útočných jednotiek - praky, hopliti alebo bojové vozy a jazdci. ak sa jedná o nepriateľa na ktorého útočíš častejšie a je inteligentný, je dobre zloženie útočných jednotek v mestách obmieňať, lebo ak budeš používať stále rovnaké jednotky nepriateľ sa na nich pripraví.

čo sa týka útočných lodí je dôležité nikdy neposielať vojská v prepravných člonoch bez zápalných lodí, lebo potom stačí aby nepriateľ mal v meste jedinú birému a celý útok padne.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3213

Hosť
:)) to najlepšie som nemyslel doslova ale aké použivaté vy

najlepšia žloženie obrana ani útok neexistuje , každá jednotkami ma svoje plusy a mínusi pre dánu jednotky

A nejaké zloženia čo použivaš by si sem nehodil ?
 

DeletedUser1879

Hosť
ja nikdy nerobím to isté zloženie, poznám jednu hráčku, čo to mala vždy vypuntičkované a prerátané na jedného vojaka, ale to je zbytočné. najlepšie je robiť robnomerné zastúpenie všetkých jednotiek útočných jednotiek, lebo väčšinov keď vyrábaš jednotky, tak ešte nevieš čo bude v meste, na ktoré budeš útočiť. a netreba zabúdať ani na katapulty aspoň v každom treťom útočnom meste odporúčam postaviť 20 katapultov,
ja osobne staviam útočné jednotky podľa toho aký mám stav surovín aby som zaplnil populáciu čo najskôr a mohol čo najskôr útočiť,
 

DeletedUser3213

Hosť
:) ale nie je malo 20 katapultov na 1 dedinu ?? leob neviem či 20 katapultov dá opevnenie z 20 aspon na 10, nemám s tým velke skúsenosti skoro žiadne

Tak prosím ak maš tak daj sem niejaké utočné formácie, viem že robiš stalé iné ale aspon tak približne niekolko tvojích zloženi čo staviaš , nezaleži na surkách.....

narp : také zloženie čo skoro by mohol robiť každy hrač

a je podla teba dobré že :ked v jednej dedine postavím len pozemné off jednotky a druhej len off lode ? alebo to mám vstavať dokopy v jednej dediny? aký maš nato názor ?
 

DeletedUser1879

Hosť
no treba robiť aj mestá kde robíš čisto zápalky a tými útočiť ako prvými, ale tam kde robíš útočné vojsko rob vždy aj zápalky aspoň 20, l nikdy neposielaj útok len prepravky s armou bez toho aby s nimi išli zápalky. čo sa týka zloženia snaž sa mať približne rovnaké počty útočných jednotiek z každého typu nezabúdaj, že jeden jazdec je za 3 praky alebo hoplitov a jeden bojový voz je za 4 hoplitov tak tomu prispôsobuj počty.
 

DeletedUser

Hosť
Tak pokiaľ sa chystáš na nepriateľské mesto dlhšie útočiť a možno ťa tam pri dobývaní s OL budú čakať podpory od jeho spojencov, tak určite aj menší počet (20) katapultov sa ti zíde, aspoň budeš mať celkovo menšie straty na pešiakoch.
Takisto ako luckzloser tvorím armádu podľa stavu surovín a zapĺňam si farmu. No ako prišiel nový farmiaci systém, tvorím ich trocha viac podľa zloženia obrany v roľníckych dedinách.
A presne tak, zloženie obrany... podľa toho si tvoríš kombinácie...
a do útoku sa neoplatí veľmi posielať jeden typ zbrane.
Videl som, aké škody narobilo 200 zápaliek a následne pešia armáda vo väčšom množstve. Čisto zápalky sa ti rozhodne zídu. Pešia armáda je závislá od zápaliek, pretože naozaj, aj keď budeš mať len 20 zápaliek, obranca tam postaví zopár lodí a už máš zbytočné straty na jednotkách... pokiaľ teda budeš mať okolo 200 zápaliek a v druhom veľa pešej, tak ich načasujem tesne vedľa seba... osobne sa rád uhýbam takýmto útokom :p
 

DeletedUser3213

Hosť
:D :D :D :D :D a teraz :D zápalky sú zapalne lode ? alebo aká je to jednotka ??

berte na uhlad že som začiatočnik a nepoznám skratky grepolisu ktoré použiváju skusenejší hračí
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3213

Hosť
Ale to mám všetko stavat do jednej dediny?

myslím : zapalky, katy, jazdcov a bojové vozy ?

Nebolo by lepšie to postaviť do 3 dedín : ?

V 1 dedine by bolo nejaký útok prebijaci na hradby
50 katov
208 jazdcov
156 bojovýc vozov
=2000 obyvatelov

v 2 dedine by bolo :
200 zapaliek
=2000 obyvatelov

v 3 dedine by bolo :
333 jazdcov
250 bojových vozov
=2000 obyvatelov

A naplánoval by som to asik tak : 1 utok by bol s katmi tesne vedla by išli zapalky a nakoniec to tam pomelu jazdci

Je to podlá vas dobré riešenie dať to do 3 dedín ? alebo radšej to nechat v jednej ?

Su to dobré formácie ??
 

DeletedUser1879

Hosť
no ak máš len 3 dediny, tak stavaj všade všetko. a 50 katapultov v jednom meste je veľa. zápalky teraba stavať v každom útočnom meste a samozrejme nesmieš zabudnúť na prepravnéčlny aby si vojsko mohol prepraviť a útočiť na mestá na druhých ostrovoch. ako som písal vyššie ak by si poslal útok vojsko v prepravných člnoch bez zápalných lodí nepriateľovi by stačila v meste jedna biréma alebo zápalka a ceý tvoj útok by padol bez toho aby si mu spôsobil škodu. a nezabúdaj stavať aj praky do tej útočnej kombinácie.
 

DeletedUser3213

Hosť
1 jazdec = 3 hoplity
1 bojový voz = 4 hoplity

Je to tak ?

Takže utočne zloženie by sa malo skladat z : zapaliek , jazdcov/bojových vozov , prakov, katapultov a prepravných lodi ked chcem utočiť na iné ostrovy

Ked chcem utočiť na jednom ostrove tak :

zapálky, jazdcov/bojových vozov, prakov a katapultov

Chápem tomu ?
 

DeletedUser1879

Hosť
no 1 bojový voz = 4 hopliti
1 jazdec má silu a zaberá populáciu za 3 jednotky typu hoplita alebo praku ale má iný typ útoku takže treba robiť zloženie prak + hopliti alebo bojové vozy + jazdci + v každom 2. alebo treťom meste 20 až 30 katapultov ale nemusí to byť zásadne 3:3:1 ja to robím podľa surovín a je to tak najlepšie. a nezabúdať na zápalné lode aspoň 20 ale môže byť aj viac. ak chceš útočiť na jednom ostrove tak zápalky nepotrebuješ a ani prepravné člny zápalky potrebuješ ak posielaš útoky po mori. ale keď budeš obsadzovať mesto, tak osídlovačku mosíš poslať po mori takže tam už musíš nepriateľovi zničiť najprev všetky obranné lode zápalkami aby tvoj útok prešiel. všetko ale závisí od toho, čo používa tvoj nepriateľ na obranu takže vždy je dobré niečo iné.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ja na útok používam vrhačov z praku,bojové voze,hoplitov a jazdcov.Aj tie lode samozrejme :)
 

DeletedUser

Hosť
je to rozne oplati sa mat na utok pokial mas na ostrove aj nepriatela vozy lebo tie mozes pouzit aj na obranu popripade ale zas najradsej utocim ked tak praky a jazdci ale ziadny kluc uplne nieje postav to na co mas suroviny a aj tak to potom rozbijes ;) a stavas odznova skus aby to bolo priblizne vyrovnane a je to jazda praky a hoplit/voz
 

DeletedUser3213

Hosť
Aký máte názor a skúsenosti na mýtickú jednotku : Hydra
Oplatí sa ju stavať ?
Stavaťe ju niekto ?

Ked som si pozeral simulátor tak hydra bojuje ako zápalné lode ale má len tú výhodu že sa vyhne výbušním lodiam , zápalne lode sa nedokážu vyhnuť výbušním lodiam
 

DeletedUser

Hosť
ja keď budem mať chrám,vyskúšam si boha,ktorý ma MJ hydru.Od kamarátov z DK som počul,že to je skvelá jednotka,a že vraj sa oplatí ju postaviť ;) kto vie,či neo*ebávali :D
 

DeletedUser1879

Hosť
hydry sú pomalé ich výhodov je že sa vyhnú výbušný lodiam ale tie stávia málo ľudí a ďalšou výhodou je ich dobrá obrana takže sú využiteľné aj v obrane, ale pre ich nízku rýchlosť je ich použitie obmedzené aj keď dali by sa využiť v mestách kde staviaš osídľovačky ako podpora.
 

DeletedUser

Hosť
Ja by som ich nestaval. Zidu sa len ako sprievod osidlovacky, na vsetko ostatne su lepsie ine lode.

A rozdelovat mesta okrem utoku/obrany vody/zeme este aj specialne na osidlovackove mesta sa podla mna uz neoplati.
 
Hore