Úpadok grepolisu

DeletedUser3813

Hosť
Je to len taká moja úvaha, ale túto hru mám fakt rád a mám obavy o jej budúcnosť. Od roku 2012, keď som grep začal hrať, tak mi nedalo nepovšimnúť si, že to hrá čoraz menej ľudí. Neviem či to súvisí aj s marketingom, ale podľa je táto hra zle nastavená pre nováčikov - všetkých novoregistrovaných hráčov hodí na nový najaktuálnejší svet. Hodí im to 5 dňovú ochranu a stačí, ak je na ostrove len jeden skúsený hráč ktorý už vie, že ten ostrov treba zabrať a tak ho po uplynutí ochrany začne bombardovať útokmi a po čase mu dobyje mesto. Úvodný tutoriál podľa môjho názoru tých hráčov nezaškolí dostatočne, nieje tam nič o časovaní, skoro nič o praktických taktikách. Pokiaľ ten hráč nechytí dobré spojenectvo tak je viac menej hotový. Ja som sa napríklad grep naučil hrať na svete Eta. Prišiel som tam keď ten svet bol už celkom rozbehnutý a hráči mali na konte státisíce bodov. Tam bol dopyt poväčšine po 5 ciferných mestách. Nie ako na nových svetoch, kde stáčí nepriateľovi aj 1500 bodové mesto aby ho lákalo. Dokiaľ som sa k tej dopytovanej cifre vystaval, tak som mal ako-také skúsenosti ubrániť sa. Tým si len kladiem otázku - nebolo by lepšie hádzať nováčikov na trošku rozbehnutejšie svety? Viem, že majú na výber začať hrať aj starší svet, ale myslím si, že keď sa už ten nováčik rozbehne na tom svete do ktorého ho to hodí hneď po registrácii, tak len málokto začne hrať aj starší. Je to len môj názor, nehovorím že mám pravdu. Bol by som vďačný, keby sa k tejto téme niekto vyjadril, ďakujem.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5147

Hosť
Súhlasím tuto s Houmim, pre nového hráča je priam nemožné prežiť v strede diania (väčšinou sú to tie moria 55,54,45,44) kde sa hra začína. V prvých pár dňoch sa sformujú aké také spojenectvá a patky, ktoré od hráčov žiadajú dlhoročné skúsenosti a ešte k tomu aby hádzali peniaze do hry. Noví hráči by mali ako povedal Houmi hrať na rozohraných svetoch, najlepšie na kraji mapy kde si najdú nejaké priemerné spojenectvo a naučia sa tam základy taktiky, obrany, útoku, deľy miest... Takto hráč nie je prebraný po prvých pár dňoch čo dokáže byť demotivúce aj pre skúsených hráčov, nie to pre niekoho kto túto hru akurát zapol a nevie čo ponúka. Hneď ju vypne a už sa k nej nevráti. Dať rozbehnutý (aspon 2-3 mesiace hraný svet) ako odporúčaný je podľa mňa veľmi jednoduché a nenákladné riešenie, ktoré by nemalo žiadne negatívne účinky na beh hry, práve naopak, prilákalo by to viac hráčov a zvýšilo zisk Inno.
 

rapter6

Member
Ale chlapci, veď noví hráči majú na výber, či pôjdu na nový svet alebo na starý - rozohraný, kde budú na kraji mapy. Je len na nich, ktorú možnosť si vyberú. Či si to myslel, že sa odstaví prísun nováčikov na nové svety a pôjdu len na staré? To nie je dobré, lebo aj pod novým nickom môže byť starý hráč ;)
Skôr by som rozšíril tutoriál pre nováčikov, ako spomínal Houmi. A pre skúsenejších by som ho zrušil :)
 
Hore