Výbušné lode

DeletedUser

Hosť
výbušky idú preto do ústrania, lebo pri obrane zničia len lode čo idú v útoku a vojsko prejde... nakoľko sa nimi nedá zastaviť OL, tak sú nanajvýš zbytočné...
radšej budem o 1-2dni dlhšie stavať 300birém ako 300výbušiek, lebo rýchlejšie nasáčkujem do jedného mesta birémy ako výbušky a 1000birém dokáže spraviť väčšie straty na útoku ako 1000výbušiek.... lebo ak ich správne načasujem, tak s nimi rozbijem väčšinu útoku, ktorý na mňa ide a v meste nepotrebujem ani jedného vojačika...

neviem čím by sa dali nahradiť... všeobecne je to podľa mňa zbytočné, lebo čisto útočná aj čisto obranná loď tu už je + je aj kombinácia obrany a útoku... ak by sa na výbuške niečo vylepšilo, tak by buď zaostávala za ostatnými a taktiež by sa nestavala alebo by niektorú loď predčila a tá by šla do úzadia...

prípadne ju prerobiť aj do útoku s tým, že by zničila určité percento obranných lodí (nejak to prepočítať pomocou vzorca tak ako je aj katapult - pri veľkom množstve pozemnej army nezhodí ani 1 úroveň hradieb a ak je tej army málo, tak dokáže pri väčšom množstve zničiť aj 20 úrovní) - príklad: 300 výbušiek by proti 1000 birémam zničilo 300 birém a proti 3000 birémam len 60ks... by to bola jednotka zvýhodnená na preberanie miest, kde by bolo málo birém ale proti betónu by neobstála.... potom by sa musela zvýšiť aj jej rýchlosť
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser3472

Hosť
ja by som zmenil to že nech potápaju člny ...OL nemusia ale tie člny by mohli
 

DeletedUser

Hosť
ak sú také skvelé prečo sa tak málo používajú ?

- pretoze to je obranna jednotka, aby sa vyuzila, potrebujes intervenciu z vonku, az v ten moment ma ta lod zmysel, inak len drzi populaciu a je defakto k nicomu

- ak ta situacia nastane a ty sa potrebujes branit, je uz neskoro a deti sa ani branit nevedia, zacnu zobrat podpory - tak sa hra grep (cest vynimkam) ale vybusna lod nie je navrhnuta na podpory lebo je pomala tak ju temer nikto nepouziva

clovek, ktory nie je schopny sa postarat sam o seba, (v nasom pripade sa ubranit) nikdy nepochopi vyznam vybusnych lodi pretoze pri kazdom probleme namiesto toho aby situaciu sam riesil sa spolieha na to ze to za neho niekto urobi - a na take myslenie ta lod ozaj navrhnuta nie je...

výbušky idú preto do ústrania, lebo pri obrane zničia len lode čo idú v útoku a vojsko prejde... nakoľko sa nimi nedá zastaviť OL, tak sú nanajvýš zbytočné...

neviem co porad mate s tym potapanim clnkov a ol ... no tak sa uhni, zober celu armadu na prochazku ked vidis ze ide utok a vyprazni sklady a zapni domobranu a hotovo.. akonahle su clnky v utoku so zapalkami, vzdy sa nejake percento vylodi, clnky nezlikvidujes dokial nepadne posledna zapalna a to vybusne riesia a na zbytok mas biremu. aj keby vybusna mala schopnost likvidacie clnkov - vzdy sa musia najprv znicit lode az potom padaju clnky, vynimka je utok iba s prepravkami, tam treba biremu ale je to hra, mas rozmyslat a kombinovat a predpokladat :)

neviem čím by sa dali nahradiť... všeobecne je to podľa mňa zbytočné, lebo čisto útočná aj čisto obranná loď tu už je + je aj kombinácia obrany a útoku... ak by sa na výbuške niečo vylepšilo, tak by buď zaostávala za ostatnými a taktiež by sa nestavala alebo by niektorú loď predčila a tá by šla do úzadia...

ano to si pekne napisal, presne tak ..

nefilozofujem nad vyznamom birem, ano mas pravdu, biremy funguju logaritmicky / vybusne linearne, nikto vam nebrani si stavat biremy kolko chcete, ja riesim iba to aby vybusna lod ostala a v takom stave v akom je - nic viac ..

radšej budem o 1-2dni dlhšie stavať 300birém ako 300výbušiek, lebo rýchlejšie nasáčkujem do jedného mesta birémy ako výbušky a 1000birém dokáže spraviť väčšie straty na útoku ako 1000výbušiek.... lebo ak ich správne načasujem, tak s nimi rozbijem väčšinu útoku, ktorý na mňa ide a v meste nepotrebujem ani jedného vojačika...

tento nazor sa nehnevaj ale nie je celkom rozumny, v tejto hre je obmedzena populacia a s podporou sa neda hybat, mozno tebe sa to zda skvele ze niekde nasackujes nieco alebo nasackuju tebe ale si treba uvedomit ze ak z bodu A nasackujes do bodu B tak Acko je bud prazdne alebo slabe a ver tomu ze existuju ludia ktori takto zmyslajucu skupinu ludi dokazu lahko dostat do situacie ze vase lode budu na cestach z mesta do mesta a vam ostanu prazdne pristavy.
dalej - 1000 birem v obrane a jeden utok 200 zapalok znamena ze v prvom kole stratis cca 190 lodi, ziadnu prevratnu vyhodu v tom nevidim resp. nevyhodu aby na zaklade tohoto argumentu sa mala vybusna lod menit. krom toho - staci lodny zobak a zeus a z 1000 birem ti ukroja 240 ks a sme tam kde na zaciatku :p
 

DeletedUser3139

Hosť
Milá truhlička ja viem že výbušné lode sa ti páčia a tak ích používaj ale na grepe platí že v jednom meste je farma max lv 40+ termálne to jest do 280 zl +zobák kúzlo a pri zlatkároch aj kapitán to jest sila o 392 zl ak tento počet zl ide na mesto kde je 500 birém, spravia velké škody vtedy sa oplatia možno aj tie tvoje výbušné lode.... ale ak je tam v obrane 10 000 birém... tak tých 280 zl si poriadne ani neškrtne a straty by boli ovela menšie ako keby tam bolo 10 000 výbušných lodí... ja by som navrhoval keby výbušné lode vedia útočiť že by ničili lode tipu birema zápalka tiréma hydra prepravky by neničila a trochu by som jej zvýšil rýchlosť a potom by som ju aj ja začal používať... lebo by mala už aj využitie pre námorných birémových betonoch... lebo by robila škody väčšie ako zápalka.. pri takej velkej obrane...
 

DeletedUser

Hosť
súhlasím s lubosk1 pri väčšej obrannej flotile birém sú ZL menej efektívne ako proti výbušným lodiam a netreba zabúdať, že existuje aj útok s birémami na výbušné lode, kde sú straty veľmi prijateľné pre útočníka :)

Výbušná loď pokiaľ sa nenahradí, stále bude mať ten istý zmysel, proste bude vybuchovať.
Ja osobne by som upravil škody spôsobené výbušnými loďami. Je logické, keď v útoku ide veľa ZL, teda sú viac pri sebe, že keď pri jednej vybuchne loď môže to zasiahnuť viac lodí. Napr. keď si vezmeme že v útoku pôjde 250 ZL a pôjdu všetky vedľa seba a obranca bude mať 50 výbušných lodí, bude najlepšie keď výbušné lode pôjdu medzi dve ZL a tam vybuchnú, teda spôsobia škody na dvoch lodiach, alebo ich úplne zničia v tomto prípade. Takže ja by som skôr zvýšil deštruktívnu silu výbušných lodí, nie že by to bolo 1:1 ale 1,5:1 prípadne kebyže sa zvýšia náklady na výbušné lode mohlo by to byť aj 2:1...
 

DeletedUser

Hosť
Význam týchto lodí je malý. Zaberajú veľa kultúry a dajú sa použiť iba pri bránení vlastného mesta, pochybujem že by to niekto posielal na podporu. Ak ju chcete zatraktívniť, znížte náklady na jej výrobu na absolútne minimum a tiež nech nezaberá až 8 bodov výskumu. Inak nevidím význam tejto jednotky.
 

DeletedUser

Hosť
tak, máme tu zas jeden návrh:) zkusme debatovat o změnách které výbušnou loď zatraktivní, diskuze zda je lepší nebo horší jsou sice hezké, ale zde je potřeba s jejich přispěním najít možné zlepšováky...
 

DeletedUser

Hosť
ok, no tak dve veci:

1) obratit poradie pocitania boja, teraz vybusne padaju ako posledne, po novom budu prve a z toho vychadza bod dva..

2) dat im status "minovej" lode, to znamena ze tieto lode budu vzdy "parkovat" napr. 5 min. od pristavu a tam aj prebehne boj a cca podla nazoru lancelota im pridat logaritmiu, cize cim viac si zaminujem pristav tym väcsie destrukcie, nie 1:1. clnky a OL by padali iba vtedy, keby na minach padli vsetky doprovodne lode (cize posledne)
 

DeletedUser4452

Hosť
Výbušné sú nanič..:) ale osvedčili by sa, keby mali silnejšiu hodnotu obrany (ak sa nemýlim, ak výb. loď vybuchne, zoberie so sebou 1 loď, zabrala by napríklad 2..:))
 

DeletedUser

Hosť
výbušnú lod by som dal preč a dal by som nejakú lod čo dokáže ničiť budovy niečo ako katapult len by to bola loď
 

DeletedUser4300

Hosť
ak o tom este nieje rozhodnute tak mne by sa pacila funkcia katapultu :) utocna sila 20-50 to by uplne stacilo
 

DeletedUser4752

Hosť
Výbušné lode by mali byť zrušené podľa najnovších informácií.

Demoliční lodě budou zcela odstraněny ze hry. V budoucnu bychom za ně mohli najít vhodnou náhradu (nová jednotka), ale teď se jich prostě zbavíme.
Mějte na paměti, že všechny demoliční lodě budou odstraněny ze hry spolu s rebalanční aktualizací.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore